KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14852007
nr 1485 2007
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Sandlåda i parken". Signerad. Olja på duk, 51x45 cm, oramad
Kondition: duk med hål
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 19:33:34
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg